2019. március 2. hét:
Tematikus foglalkozás:
Beszélgetéssel kezdtük a mai foglalkozást is. Kérdéseket tettem fel a vágyaikkal, álmaikkal kapcsolatban:
Mi mindent képzelhetünk el? Mikor használjuk fantáziánkat? Miről ábrándozhat, mire vágyakozhat egy ember? Mitől függ, megtudja-e valósítani az álmait? Van e olyan hogy lehetetlen?Tudunk e segíteni azon, hogy mások álmai teljesüljenek? Beszélgettünk arról is, hogy ha segítségre lenne szükségünk egy cél elérése érdekében kinek szólnának?!
Európai Uniós foglalkozás:
A víz világnapjával kapcsolatban páros feladatot kaptak a gyerekek. Egy projektet kellett elkészíteniük, melynek alapvető feladata az volt, hogy az élő vizek jelentőségét kiemelve felhívja a figyelmet a környezetvédelemre. Hasonló plakátokat keresünk az interneten európai uniós viszonylatban is. A felhasznált eszközöket szabadon választhatták meg a tanulók, a lényeg az volt, hogy minél érdekesebb és váratlanabb technikákkal dolgozzanak.
Magyar fejlesztő foglalkozás:
A mai foglalkozás témája a határozói alárendelő összetett mondatok gyakorlása volt.
Elsőként a padlórobottal a határozókat párosítottuk a kérdéseikkel. A programok megírásával kellett eljutni a határozótól a kérdésekig. Ezután feladatlapon mondatokat kaptak, amelyeket csoportban kellett elemezni. Körforgóban javították ki egymást a csapatok, majd értékelték a megoldásokat. Ezután az interaktív táblán készítettek közösen egy pókháló ábrát, amelyben a határozókat rendszerezték.
Nagyon tartalmas, érdekes tanóra volt, ahol jól érezték magukat a gyerekek.
Matematika fejlesztő foglalkozás:
A tanulók a törtekkel való szorzással, a reciprok fogalmával, osztással és ezen ismeretekkel kapcsolatos műveletsorokkal foglalkoztak. Továbbá nyitott mondatok és szöveges feladatok megoldása során alkalmazták az ezzel kapcsolatos ismeretet.
Német nyelvi foglalkozások:
Újabb ünnephez kapcsolódtunk a mai foglalkozáson. A március 15-i nemzeti ünnep révén kicsit előhívtuk a honismeret órán elsajátított ismereteinket, a katonáskodással, korabeli ruházkodással kapcsolatos szavakat, kifejezéseket. Puzzle formájában feltárult a korabeli stílus, mely nem csupán a ruháknál, de épületek stílusában, jelképekben és akár ételekben is megnyilvánult. Ezeket felcímkéztük a megfelelő német kifejezésekkel. Rendhagyónak tekinthető ez az óra, mert ritkán adódik lehetőség ehhez hasonló téma feldolgozására.